ART / Oil paintings / Oil painting 5783096
nr 578 3096
Gunnar Löberg
(1893-1950), Sverige
Gunnar Löberg (1893-1950), fiskebodar & båthus, 60x83 cm, signerad och daterad 1944, "Svenskt landskap n: r 64". (Se artikel om Löberg: http: //www. svd. se/ kulturnoje/ nyheter/ artikel_1954473. svd),
OIL PAINTING, Gunnar Löberg (1893-1950), fiskebodar & båthus, 60x83 cm, signerad och daterad 1944, "Svenskt landskap n:r 64". (Se artikel om Löberg: http://www.svd.se/ kulturnoje/ nyheter/ artikel_1954473.svd)
Gunnar Löberg, born 1893, dead 1950 in Stockholm, Swedish painter.
6000
SEK 24000
Monday April 20 2009
at 16:00:00
Gunnar Löberg
Read more about Gunnar Löberg